Dlaczego warto wziąć samochód w leasing?

Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie samochodu w leasing. To oczywiście nie jest przypadek. Nie da się zaprzeczyć, że to rozwiązanie ma wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim leasing to taka forma finansowania, która pozwala na jeżdżenie nowym samochodem, nawet, jeśli nie posiadamy zbyt dużych oszczędności. To jednak nie koniec zalet tego sposobu finansowania zakupu auta.

Warto zaznaczyć jeszcze, że zwykle na początku roku organizowane są wyprzedaże w salonach dealerskich, które wiążą się z dodatkowymi obniżkami cen samochodów. W styczniu można zakupić nowe auto w stosunkowo przystępnej cenie. Ceny niektórych modeli zostały obniżone nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Także i osoby, które decydują się na leasing samochody, mogą jak najbardziej skorzystać z tych atrakcyjnych ofert.

Niskie wkłady własne

Wystarczy stosunkowo niska wpłata własna, aby można było korzystać z leasingowanego pojazdy. Najczęściej, gdy chodzi o leasing samochodu osobowego, wkład własny wynosi 10 procent wartości pojazdu. To naprawdę niewiele. Oczywiście na rynku produktów finansowych można znaleźć też takie, które wiążą się z koniecznością uiszczenia wyższej opłaty początkowej. Z drugiej strony można trafić także na oferty promocyjne, bez żadnej wpłaty własnej. Pamiętaj, że sama wpłata własna może wpływać na to, ile będzie wynosić Twoja rata leasingowa (raty obejmują cenę auta, ubezpieczenie, gwarancję samochodu zastępczego, serwis pojazdu itd.).

Atrakcyjne raty miesięczne

Z powodzeniem można zdecydować się na leasing samochodu z bardzo korzystnymi ratami. Przykładowo w Getin Leasing możecie zdecydować się zarówno na raty równe, jak i malejące. Wielu klientów biorących samochód w leasing jest zainteresowanych krótką umową. W tym przypadku można wziąć pod uwagę tzw. ratę balonową. Rata taka charakteryzuje się wysoką wartością rezydualną (czyli resztową) – w praktyce oznacza to, że do spłacenia pozostaje tyle, ile wynosi utrata wartości użytkowanego pojazdu.

Gwarancja odkupu auta po okresie leasingowania

Istotna kwestią jest fakt, że leasing wcale nie musi kończyć się zakupem auta. Klient sam może zdecydować się na to, w jaki sposób zakończy sie zawarta przez niego umowa finansowania pojazdu. Wiele klientów firmowych decyduje się na wymianę pojazdu na nowy. I tutaj mamy dla Was dobrą wiadomość – nie trzeba martwić się sprzedażą auta! Dealer odkupi je od Was.

Optymalizacja podatkowa

Z punktu widzenia firm bardzo ważnym atutem leasingu pojazdów jest fakt, że pozwala on na obniżenie kosztów podatkowych ponoszonych przed przedsiębiorstwo. Umowa leasingowa jest jednym z kosztów uzyskania przychodu. Zarówno raty leasingowe, jak i opłaty eksploatacyjne związane z samochodem zaliczają się do kosztów firmowych. A to nie wszystko. Leasingobiorca może odliczyć 50 proc. podatku VAT z tytułu opłaty wstępnej oraz rat leasingowych. Możliwe jest oczywiście odliczenie 100 procent podatku VAT, jednak w takim przypadku samochód może być wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej i do tego dochodzi obowiązek prowadzenie ewidencji jego wykorzystania.

Back to top