Aktualności

Financial Group Piotr Kryszczuk - Getin Leasing Wrocław

apteka

Leasing jako forma finansowania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm. Łatwo można ten fakt wytłumaczyć – leasing oznacza, że firma nie musi brać kredytu, ani angażować zgromadzonych środków. Co istotne, leasing oznacza też, że firma nie traci swojej zdolności kredytowej. To kolejny bardzo istotny argument za leasingiem. Co można wziąć w leasing? Najczęściej leasingowane są pojazdy, a także specjalistyczny sprzęt.

Jakie przedmioty można wziąć w leasing?

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym w leasing można wziąć dowolny przedmiot, (zarówno nieruchomość, jak i ruchomość), o ile służy on celom zarobkowym albo jest inwestycją. Przedmiot leasingu wchodzi w skład środków trwałych firmy. Warto podkreślić, że przedmiotem leasingu mogą być przedmioty nowe i używane. Konkretne warunki leasingu np. rodzaj leasingowanego sprzętu, wiek używanych przedmiotów, maksymalna długość umowy leasingu itd. są uzależnione od zasad ustalonych przez konkretnego leasingodawcę.

Sprzęt gastronomiczny

Wszyscy wiemy bardzo dobrze, że wyposażenie restauracji lub baru jest dość kosztowne. Na szczęście [...]

serwery

Nie da się zaprzeczyć, że leasing to coraz częściej wybierana forma finansowania, gdy chodzi o zakup pojazdów lub specjalistycznych sprzętów do firmy. Leasing można łatwiej uzyskać niż kredyt; jest to rozwiązanie, z którego mogą korzystać także nowe firmy. Warto jednak mieć świadomość, że coraz więcej firm leasingowych sprawdza przeszłość kontrahenta w bazie informacyjnej BIK.

Sprawdzanie wiarygodności płatniczej klienta w BIK

Obecnie sprawdzanie wiarygodności potencjalnego leasingobiorcy w bazie informacji BIK jest w zasadzie standardową procedurą. Każdego miesiąca firmy leasingowe składają w BIK liczne zapytania o swoich potencjalnych klientów, którzy złożyli wniosek o finansowanie. Szacuje się, że firmy leasingowe składają nawet 5 tysięcy zapytań o potencjalnych leasingobiorców do bazy BIK. Nie ma w tym nic zaskakującego, w taki sposób można szybko sprawdzić rzetelność potencjalnego partnera biznesowego. Obecnie BIK posiada dane na temat ponad 1,2 mln polskich przedsiębiorców, w tym także wielu mikrofirm, które są aktywne na rynku i które bardzo chętnie korzystają z leasingu [...]

leasing-zmiany

Zewsząd słyszy się o tym, że od roku 2019 zaczną obowiązywać ważne zmiany na rynku leasingowym. O jakie właściwie zmiany chodzi? Jedną z bardziej istotnych jest fakt, że od 2019 roku ma zostać podniesiony limit wartości, od której dany samochód zalicza się do pojazdów luksusowych. Dotychczas za samochód luksusowy uchodziło auto, którego wartość wynosiła 20 000 euro i więcej. Od stycznia 2019 o samochodach luksusowych będziemy mówić, gdy ich wartość będzie wynosić co najmniej 150 000 złotych w przypadku pojazdów spalinowych i hybrydowych oraz 225 000 zł w przypadku aut elektrycznych.

Leasing samochodu a koszty podatkowe w roku 2019

Wiadomo, że jednym z głównych argumentów za leasingiem samochodów są korzyści podatkowe. Wiele firm decydowało się dotąd na wzięcie auta w leasing m.in. w celu optymalizacji podatkowej. A jak będą wyglądać kwestie podatkowe w roku 2019? Czego mogą się spodziewać firmy podpisujące umowy leasingowe, których przedmiotem jest samochód?

Jeżeli zdecydujecie się wziąć w [...]

copier-17310_640

Kupując wyposażenie do firmy, możemy zasadniczo zdecydować się na wykorzystanie własnego kapitału, wzięcie kredytu lub leasing. Pierwsze rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Po pierwsze niektóre firmy nie chcą zamrażać zgromadzonego kapitału, ryzykując w ten sposób płynność finansową przedsiębiorstwa. Z drugiej strony firma nie zawsze dysponuje wolnymi środkami, które wystarczyłyby na zakup np. wyposażenia biurowego. Z kolei o kredyt wcale nie jest tak łatwo. Nic zatem dziwnego, że tak wiele firm decyduje się właśnie na leasing jako formę finansowania. Czy leasing urządzeń biurowych to dobre rozwiązanie? Postaramy się odpowiedzieć na to prywatnie.

Leasing urządzeń biurowych. Co można wziąć w leasing?

Warto podkreślić, że w leasing można wziąć zarówno nieruchomości, jak i ruchomości. Nie tylko pojazdy i profesjonalne maszyny, ale także sprzęt biurowy. Wiadomo, że wyposażenie nowoczesnego biura w komputery, drukarki, skanery, tablety i wiele innych urządzeń biurowych jest kosztowne. Może zdarzyć się, że firma nie dysponuje wolnymi środkami, aby sfinansować zakup tego sprzętu. [...]

datacenter

Nie da się nie zauważyć, że leasing profesjonalnego sprzętu dla firm cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. A jak wygląda to w przypadku sprzętu IT, który przydaje się w firmach z każdej branży? W tym artykule postaramy się pokrótce omówić koszty leasingu sprzętu komputerowego, a także wszelkie formalności, które wiążą się z zawarciem umowy z firmą leasingową.

Ile kosztuje leasing sprzętu IT dla firm?

Dość często mówi się o tym, że leasing jest dla firmy rozwiązaniem bardzo korzystnym. Pamiętajmy, że sam leasing jest de facto płaceniem za wykorzystanie z danego sprzętu. Na koniec można wykupić leasingowane komputery, jednak nie jest to obligatoryjne. Z czego jednak składają się koszty leasingu? Chodzi o następujące pozycje kosztowe:

  • wpłata początkowa – jej wysokość zależy od konkretnej firmy leasingowej. Najczęściej zaczyna sie już od 5% wartości leasingowanego sprzętu;

  • raty leasingowe – ich liczba zależy od tego, na jak długo zostanie zawarta umowa leasingowa;

    [...]
serwery

Nie da się zaprzeczyć, że żadna nowoczesna firma nie może funkcjonować bez komputera. Przygotowanie dokumentów, ofert, wygodna korespondencja elektroniczna z klientami – to główne argumenty za zakupem dobrej klasy komputera do firmy, nawet tej jednoosobowej. W przypadku większej firmy, która zatrudnia pracowników, zazwyczaj trzeba liczyć się z koniecznością większej ilości sprzętu.

Leasing sprzętu komputerowego jest coraz bardziej popularny

W chwili obecnej coraz więcej firm decyduje się właśnie na leasing sprzętu komputerowego. To właściwie nic zaskakującego. Oczywiście jednym z argumentów za leasingiem sprzętu IT jest fakt, że ta forma finansowania to znakomity sposób na to, by uniknąć zamrożenia swoich środków. Jednak okazuje się, że to bynajmniej nie wszystko. Nie zapominajmy i o tym, że akurat w przypadku sprzętu komputerowego bardzo często pojawiają się nowości na rynku. Jeśli zdecydujecie się na leasing, możecie po prostu wymieniać sprzęt co 2-3 lata i zawsze korzystać z nowoczesnych, w pełni sprawnych komputerów. Jeśli natomiast sfinansujecie zakup komputerów [...]

wspolpraca

Na rynku finansowym dużym zainteresowaniem wśród nowych firm cieszą się zarówno kredyty, jak i leasing. Obie formy finansowania brane są pod uwagę chociażby przy zakupie pojazdów czy specjalistycznych maszyn. W przepadku kredytu nowe firmy muszą liczyć się z tym, że niekoniecznie banki będą patrzyć na nie łaskawym okiem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku leasingu. To firma finansowania, z której może skorzystać także nowa firma. Jak to możliwe?

Ryzyko szacowane jest indywidualnie

Warto podkreślić, że ryzyko w przypadku leasingu zawsze szacowane jest indywidualnie. Dotyczy to także początkujących przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z oferty leasingu. W tym miejscu warto podkreślić, że nowe firmy stosunkowo często starają się o leasing samochodu. To rozwiązanie jest dla nich o tyle korzystne, że opłata początkowa może wynosić zaledwie 5% wartości leasingowanego pojazdu. To naprawdę niewiele! A najczęściej nowe firmy nie dysponują takim kapitałem, aby móc wszystkie inwestycje opłacać gotówkowo.

Firma leasingowa, aby pozytywnie rozpatrzyć wniosek o [...]

bmw4

Jak sfinansować zakup auta lub profesjonalnej maszyny produkcyjnej? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać firmę. Okazuje się, że coraz popularniejszy jest leasing. Obecnie mówi się wręcz o tym, że na rynku finansowym panuje swego rodzaju boom na leasing. Coraz więcej firm, zarówno małych, jak i dużych, decyduje się na skorzystanie z tej formy finansowania zakupu auta.

Wartość umów leasingowych stale rośnie

O tym, że leasing stale zyskuje na popularności, świadczy chociażby fakt, że stopniowo wzrasta wartość umów leasingowych. Przykładowo przez pierwszych pięć miesięcy roku 2018 w Polsce zawarto umowy leasingowe na łączną wartość 38,9 mld zł. Tymczasem w zeszłym roku wartość dotycząca tego samego okresu wynosiła zaledwie 31,8 mld zł. W praktyce oznacza to wzrost o około 20% – to bardzo dobry wynik dla branży leasingowej! Warto w tym miejscu nadmienić, że wzrost dotyczył w zasadzie wszystkich kategorii rynku. Mniej więcej o 21% zwiększył się leasing maszyn i urządzeń, [...]

mature-1749597_640

Firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność, najczęściej nie dysponują zbyt dużymi środkami na inwestycje różnego typu. Przykładowo zakup nowego samochodu (lub kilku samochodów) może być naprawdę dużym obciążeniem dla budżetu nowego przedsiębiorstwa. To jednak nie oznacza wcale, że trzeba rezygnować z inwestycji. Dobrym sposobem na jej sfinansowanie jest oczywiście leasing. To bardzo dobra alternatywa zarówno dla zakupu auta firmowego za gotówkę, jak i dla kredytu.

Brak gotówki? To żadna przeszkoda

Oczywiście podpisanie umowy leasingu wiążące się z poniesieniem opłaty początkowej, jednak jest ona stosunkowo niska. Naprawdę nie potrzebujesz bardzo dużej kwoty, aby móc już wkrótce jeździć nowym, dobrze wyposażonym samochodem. Wielu leasingodawców nalicza opłatę w wysokości 5 % przedmiotu leasingu. Chyba przyznasz, że to naprawdę niezbyt wiele. Ale to jeszcze nie wszystko. Warto dodać, że leasing to forma zobowiązania, która (w przeciwieństwie do kredytu samochodowego) nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. W praktyce oznacza to, że nie tracisz szansy na skorzystanie z kredytu do sfinansowania [...]

onas

Nie da się zaprzeczyć, że leasing to coraz częściej wykorzystywana forma finansowania. Za leasingiem przemawia całkiem sporo argumentów. Dlaczego właściwie leasing jest sensownym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw? Bardzo ważne są zalety podatkowe, które idą w parze z leasingiem. Jeśli zależy Ci na tym, aby efektywnie obniżyć podatki w firmie, leasing może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Szacuje się, że prawie 15% środków, które polskie firmy z sektora MŚP pozyskują na inwestowanie swoich inwestycji, pochodzi właśnie z leasingu. W praktyce oznacza to, że leasing powoli zaczyna cieszyć się w Polsce tak dużym zainteresowaniem, jak w państwach środkowoeuropejskich.

Leasing operacyjny a redukcja obciążeń podatkowych

Firmy z sektora MŚP najczęściej decydują się na leasing operacyjny. Ten fakt można  akurat bardzo łatwo wytłumaczyć – nie zapominajmy o tym, że ta forma leasingu pozwala znacznie obniżyć koszty początkowe. W przypadku leasingu operacyjnego przedmiot leasingu stanowi część majątku leasingodawcy. Z tego względu jako koszt firmowy może zostać wpisana cała rata leasingowa – dotyczy [...]

Back to top